Создайте подобный сайт на WordPress.com
Начало работы

Горизонтально-направлене буріння (ГНБ)

Рис. Принцип роботи установки.

 Наше підприємство виконує безтраншейне будівництво підземних інженерних комунікацій методом проколу грунту — ГНБ буріння. Буріння здійснюється комплексом керованого проколу Ditch Witch (США) і Vermeer (США), георадаром і локацією.

На сьогоднішній день ми пропонуємо мінімальні розцінки на ГНБ буріння в Києві і високу якість робіт.

Висококваліфіковані фахівці з досвідом буріння більше 10 років виконують якісно і надійно будь-якої складності обсяг робіт в короткі терміни. Маємо великий досвід буріння в складних і болотистих ґрунтах, в міських і обмежених умовах. Видаємо повний комплект виконавчої документації на виконані роботи.

ціна визначається після отримання технічного завдання або проекту від Замовника. Надаємо знижки, ВИГІДНІ УМОВИ ОПЛАТИ і СПІВРОБІТНИЦТВА.

Наша якість робіт і гарантії підтверджені на численних об’єктах в Києві і Київській області.

Горизонтально направлене буріння використовується для прокладки труб таких типів підземних комунікацій, як газопровід, водопровід, каналізація, електричні, телефонні та оптоволоконні кабелі.

На відміну від траншейного методу прокладки комунікацій, метод горизонтально направленого буріння (ГНБ) має наступний ряд переваг: оперативність, висока якість, економічність і дозволяє прокладати комунікації у вологих ґрунтах без дорогого водозниження. Також горизонтальне буріння можна використовувати при виконанні робіт в місцях, де традиційні методи безсилі.

Застосування методу горизонтально направленого буріння (ГНБ) знижує витрати в 5-6 разів і збільшує продуктивність в 8-10 разів. Спосіб ГНБ дозволяє уникнути: забруднення території, на якій ведуться роботи, будь-яких пошкоджень комунікацій і зелених насаджень, порушення руху транспорту, пошкодження асфальтного покриття і негативного впливу на навколишнє середовище.

Переваги горизонтально-направленого буріння ГНБ:

— Зменшення кошторисної вартості будівництва трубопроводів за рахунок значного скорочення термінів виконання робіт, витрат на залучення додаткової робочої сили і важкої землерийної техніки.

Мінімізація витрат на енергозабезпечення бурових комплексів унаслідок їх повної автоматизації та економічності використовуваних агрегатів.

— Відсутність витрат на відновлення пошкоджених ділянок автомобільних і залізничних доріг, зелених насаджень і предметів міської інфраструктури.

— Скорочення експлуатаційних витрат на контроль і ремонт трубопроводів в процесі експлуатації.

— Збереження природного ландшафту і екологічного балансу в місцях проведення робіт, виключення техногенного впливу на флору і фауну, розмиву берегів і донних відкладень водойм.

— Відсутність шкоди сільгоспугідь і лісовим насадженням.

— Мінімізація негативного впливу на умови проживання людей в зоні проведення робіт.

Горизонтально направлене буріння складається з наступних етапів: буріння так званої «пілотної» свердловини — попереднє буріння ГНБ, розширенням свердловини, протягуванням трубопроводу — протяжка батоги трубопроводу по проектній траєкторії.

Головною перевагою методу «горизонтально направленого буріння» є те, що після його проведення не потрібно відновлювати пошкоджені ділянки доріг, лісових масивів та інших об’єктів інфраструктури. Горизонтальне буріння (або ГНБ — горизонтальне направлене буріння, англ. Horizontal Directional Drilling) — керований безтраншейний метод прокладання підземних комунікацій, заснований на використанні спеціальних бурових комплексів (установок). Міжнародне позначення — HDD або Horizontal Directional Drilling. Довжина прокладки шляхів може бути від декількох метрів до декількох кілометрів, а діаметр більше 1200 мм. З труб застосовуються труби з поліетилену (ПНД), сталі та ін. видів матеріалів. І все це при мінімальному впливі на навколишнє середовище.

Технологія безтраншейного будівництва підземних комунікацій

Перед початком робіт ретельно вивчаються властивості і склад грунту, дислокація існуючих підземних комунікацій, оформляються відповідні дозволи та погодження на виробництво підземних робіт. Здійснюється вибіркове зондування грунтів і, при необхідності, шурфування особливо складних перетинів траси буріння з існуючими комунікаціями. Результати цих робіт мають визначальне значення для вибору траєкторії і тактики будівництва свердловини. Особливу увагу слід приділити оптимальному розташуванню бурового обладнання на будівельному майданчику і забезпечення безпечних умов праці бурової бригади і оточуючих людей. Будівництво підземних комунікацій за технологією горизонтального направленого буріння здійснюється в чотири етапи: буріння пілотної свердловини, послідовне розширення свердловини, протягування трубопроводу і заключний етап.

Етапи будівництва підземних комунікацій

  1. Буріння «пілотної» свердловини

Буріння «пілотної» свердловини — особливо відповідальний етап роботи, від якого багато в чому залежить кінцевий результат. Воно здійснюється за допомогою породоруйнівного інструменту — бурової головки з скосом в передній частині і вбудованим випромінювачем. Бурова головка зєднюється за допомогою полого корпусу з гнучкою приводною штангою, що дозволяє управляти процесом будівництва «пілотної» свердловини і обходити виявлені на етапі підготовки до буріння підземні перешкоди в будь-якому напрямку в межах природного вигину простягається робоча нитка. Бурова головка має отвори для подачі спеціального бурового розчину, який закачується в свердловину і утворює суспензію з подрібненою породою. Буровий розчин зменшує тертя на буровій головці і штанзі, оберігає свердловину від обвалів, охолоджує породоруйнуючий інструмент, руйнує породу і очищає свердловину від її уламків, виносячи їх на поверхню. Контроль за місцем розташування бурової головки здійснюється за допомогою приймального пристрою локатора, який приймає і обробляє сигнали вбудованого в корпус бурової головки передавача. На моніторі локатора відображається візуальна інформація про місцезнаходження, ухил азимут бурової головки. Також ця інформація відображається на дисплеї оператора бурової установки. Ці дані є визначальними для контролю відповідності траєкторії споруджуваного трубопроводу проектній та мінімізує ризики зламу робочої нитки. При відхиленні бурової головки від проектної траєкторії оператор зупиняє обертання бурових штанг і встановлює скіс бурової головки в потрібному положенні. Потім здійснюється задавлювання бурових штанг без обертання з метою корекції траєкторії буріння. Будівництво пілотної свердловини завершується виходом бурової головки в заданій проектом точці.

  1. Розширення свердловини

Розширення свердловини здійснюється після завершення «пілотного» буріння. При цьому бурова головка від’єднується від бурових штанг і замість неї приєднується Ріммер — розширювач зворотної дії. Додатком тягового зусилля з одночасним обертанням Ріммер простягається через ствол свердловини в напрямку бурової установки, розширюючи пілотну свердловину до необхідного для протягування трубопроводу діаметра. Для забезпечення безперешкодного протягування трубопроводу через розширену свердловину її діаметр повинен на 25-30% перевищувати діаметр трубопроводу.

  1. Протягування трубопроводу

На протилежній від бурової установки стороні попа свердловини розташовується готовий до протягування батіг трубопроводу. До переднього кінця батога кріпиться оголовок який сприймає тягове зусилля вертлюгом і Ріммером, і в той же час не передає обертальний рух на трубопровід. Таким чином, бурова установка затягує в свердловину батіг простягається трубопровід по проектній траєкторії.

  1. Заключний етап

Після закінчення основних технологічних етапів, інженерно-технічний персонал здає замовнику виконавчу документацію, на якій вказано фактичне становище прокладеного трубопроводу в різних площинах, з обов’язковим зазначенням «прив’язок» до орієнтирів на місцевості.

Установки ГНБ

Установки (машини) ГНБ представляють собою комплексну будівельну техніку. Типова машина включає в себе — раму, кузов, ходову частину (гусеничну або колісну) енергетичну установку (дизельний двигун), гідростанцію, пристрій подачі штанг, бурової лафет, панель управління (робоче місце оператора). Установки класифікуються згідно максимальному зусиллю протягання, вимірюваній в тоннах. Іншою важливою характеристикою є максимальний діаметр розширення і максимальна довжина буріння. Машини ГНБ виробляються в компаніях США, Німеччини, Китаю. З 2006р. виробництво установок ГНБ також почалося і в Росії фірмою НПК Гідрофобія РСМ.

Система локації в ГНБ як інструмент управління

Управління в ГНБ — дуже важливий момент. Бур в процесі роботи перебуває поза зоною видимості і досяжності, і неконтрольоване буріння може призвести до непередбачуваних наслідків.

Основні переваги експлуатації

Виробничо-технічний аспект

Можливість безтраншейного будівництва, ремонту та санації підземних комунікацій:

під річками, ярами, лісовими масивами; в специфічних грунтах (скельні породи, пливуни);

в охоронних зонах високовольтних повітряних ліній електропередач, магістральних газо-, нафто-, продуктопроводів;

в умовах щільної житлової забудови міст при проходженні траси під автомагістралями, трамвайними коліями, автомобільними дорогами, скверами і парками;

Скорочення термінів і обсягу організаційно-технічних узгоджень перед початком робіт в зв’язку з відсутністю необхідності зупинки руху всіх видів наземного транспорту, перекриття автомобільних і залізничних доріг;

Значне скорочення термінів виконання робіт за рахунок використання високотехнологічних бурових комплексів;

Значне скорочення кількості залученої для прокладки трубопроводів важкої техніки і робочої сили;

Зменшення ризику аварійних ситуацій і, як наслідок, гарантія тривалого збереження трубопроводів в робочому стані;

Відсутність необхідності в зовнішніх джерелах енергії при виробництві робіт в зв’язку з повною автономністю установок;

Відсутність необхідності виконання робіт з водопониження в умовах високих грунтових вод.

Фінансово-економічний аспект

Зменшення кошторисної вартості будівництва трубопроводів за рахунок скорочення термінів виконання робіт, витрат на залучення додаткової робочої сили і важкої землерийної техніки;

Мінімізація витрат на енергозабезпечення бурових комплексів внаслідок економічності використовуваних агрегатів;

Відсутність витрат на відновлення пошкоджених ділянок автомобільних і залізних доріг, зелених насаджень і предметів міської інфраструктури;

Скорочення експлуатаційних витрат на контроль і ремонт трубопроводів в процесі експлуатації.

Соціально-екологічний аспект

Збереження природного ландшафту і екологічного балансу в місцях проведення робіт, виключення техногенного впливу на флору і фауну, розмиву берегів і донних відкладень водойм;

Мінімізація негативного впливу на умови проживання людей в зоні проведення робіт.

Телефонуйте, і ми вирішимо всі Ваші проблеми з водою теплом та каналізацією, терміново та з гарантією якості!
096-363-57-08
095-600-50-23
044-594-90-29

 mavr2010@ukr.net
З повагою компанія BUILDING DREAMS
Працюємо по офіційним договорам, маємо всі ліцензії та дозволи на роботи !

Веб-сайт работает на WordPress.com. Тема: Baskerville 2, автор: Anders Noren.

Вверх ↑

%d такие блоггеры, как: